Overslaan en naar de inhoud gaan

Od 2009 LINK optymalizuje wydajność floty rozwiązaniami telematycznymi Trimble

LINK od 26 lat dostarcza najwyższej jakości usługi w zakresie transportu i spedycji. Wśród kluczowych klientów firmy znajdują się przede wszystkim międzynarodowe koncerny. Bazy ulokowane w Gliwicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu oraz w Belgii stanowią strategiczne punkty zarówno w transporcie międzynarodowym, jak i krajowym.

Współpraca LINK i Trimble Transport & Logistic rozpoczęła się w 2009 roku i jest kontynuowana do chwili obecnej.

Trudno obecnie wyobrazić sobie prowadzenie przedsiębiorstwa bez narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie. Rosnące wymagania rynku i konkurencja wymagają korzystania z rozwiązań, które pozwalają na efektywne planowanie, raportowanie oraz kontrolowanie pracy floty. Zaawansowana integracja systemu zarządzania transportem (TMS) z nowoczesnym systemem telematycznym Trimble T&L pozwala na osiągnięcie efektu synergii, który zmienia sposób zarządzania firmą i wpływa na wysoką jakość oferowanych usług – powiedział Paweł Moder, dyrektor i członek zarządu LINK Sp. z o.o.

Szybki obieg zleceń?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje lub zamów osobistą prezentację.Nowoczesna flota i oprogramowanie drogą do optymalizacji

Firma LINK stawia na nowoczesną flotę i zaawansowane oprogramowanie IT. Średni wiek każdego z pojazdów to zaledwie 18 miesięcy. Pojazdy wymieniane są maksymalnie po 3 latach. Dzięki tej praktyce Klienci LINK uzyskują istotną gwarancję niezawodności, która eliminuje nieoczekiwane przestoje, a także zwiększa bezpieczeństwo i jakość przewozu ładunków. Dodatkowo połączenie innowacyjności systemu IT firmy LINK i wdrożone procedury obsługi, mogą udoskonalić proces realizacji każdego zlecenia.

Dzięki takiej strategii systematycznie podnosimy efektywność i optymalizujemy procesy operacyjne – podsumował P. Moder.

Większa wydajność dzięki otwartej architekturze systemu telematycznego

Sięgając do początków współpracy z Trimble, podczas etapu wyboru systemu telematycznego decydujące były możliwości dostosowywania go do specyfiki działań operacyjnych. Bardzo istotna była również otwartość́ na zmiany konfiguracyjne, to jeden z czynników, który zadecydował o kontynuacji współpracy – rozwiązanie CarCube z modułową i skalowalną architekturą. Elastyczność rozwiązania pozwala na rozwinięcie procesu biznesowego LINK wraz ze zmieniającymi się wymaganiami czasowymi.

Dzięki takim parametrom system telematyczny może rozwijać́ się wraz z potrzebami firmy i rynku. Co ważne może być także płynnie zintegrowany z nowymi aplikacjami stosowanymi w przedsiębiorstwie. CarCube wyraźnie wygrywa z konkurencją dzięki innowacyjnym funkcjom, otwartości systemu i serwisowi posprzedażowemu – powiedział Dariusz Szelerski, kierownik sekcji IT w LINK sp. z o.o.
Zaawansowane oprogramowanie pozwala firmie LINK na efektywne planowanie i monitorowanie poprzez zastosowanie wielu funkcjonalności m.in. skanowanie dokumentów bezpośrednio z kabiny ciężarówki, aplikacja dyspozytorska FleetCockpit, czy RDT, które umożliwia pobieranie danych karty kierowcy czy tachografu wprost z kabiny ciągnika. Rozwiązanie CarCube gwarantuje pełną, zaawansowaną integrację z back office’em z możliwością generowania różnorodnych raportów, ułatwiających kontroling i zarządzanie, jak również błyskawiczną reakcję w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

Identyfikacja naczep z ciągnikiem

Obecnie wszystkie spośród ok. 300 ciągników są wyposażone w komputery pokładowe CarCube i sukcesywnie są one montowane w nowych pojazdach. Dzięki systemowi identyfikacji naczep kierowcy i personel back office dokładnie wiedzą, które przyczepy powinny być połączone z danym ciągnikiem. Jeśli numer naczepy został podany w zleceniu, CarCube zweryfikuje, czy podpięta została właściwa naczepa a ewentualna pomyłka może zostać skorygowana, zanim pojazd opuści bazę.

Rozwiązania Trimble pozwalają na efektywniejsze planowanie i zarządzanie całym parkiem transportowym naszej firmy, czyli około 300 ciągnikami siodłowymi i ok. 500 naczepami typu MEGA – powiedział Dariusz Szelerski, kierownik sekcji IT LINK Sp. z o.o.

Obsługa posprzedażowa - Pakiet Premium

Firma LINK, świadcząc usługi na bardzo wysokim poziomie dla swoich klientów, musi bazować na sprawdzonych partnerach, którzy są w stanie także zapewnić serwis najwyższej jakości.

Takim partnerem jest Trimble Transport & Logistic. Jakość świadczonych usług gwarancyjnych jest na bardzo wysokim poziomie. Cenimy również partnerską współpracę oraz szybką reakcję na nasze rosnące potrzeby ze strony Trimble - powiedział Dariusz Szelerski, kierownik sekcji IT LINK.

Zapewniamy firmie LINK dedykowany jej Pakiet Premium, polegający na świadczeniu 24-godzinnego mobilnego serwisu oraz usług montażowych w każdym miejscu w Polsce  –  powiedział Krzysztof Pusłowski z Trimble Transport & Logistics.
Funkcjonalność CarCube oraz serwis posprzedażowy oznacza wybór niezawodności, wysokiej jakości, innowacyjności i mocnego wsparcia merytoryczno-serwisowego, a to z kolei wpływa na rozwój i konkurencyjność firmy LINK.