Pasar al contenido principal

Lanfer Logistik wprowadza rozwiązania telematyczne dla sektora transportowego i logistycznego firmy Trimble

•    Komputer CarCube firmy Trimble już w 340 pojazdach należących do Lanfer Logistik
•    Większa efektywność i mniej pomyłek
•    Pełny montaż urządzeń w pojazdach w dwa miesiące

Tobias Strahl, menedżer działu IT w Lanfer Logistik GmbH, powiedział: „Nie wykorzystujemy jeszcze wszystkich opcji systemu, ale spełnił już nasze oczekiwania”.
Specjaliści z Lanfer Logistik przez ponad rok porównywali różne systemy dostępne na rynku, aby ustalić który z nich najbardziej odpowiada potrzebom ich firmy. Duże znaczenie na długiej liście stawianych oczekiwań miały trwały montaż i wytrzymałość. Ponadto wprowadzane rozwiązania telematyczne powinny być zaawansowane technologicznie. Innym istotnym czynnikiem była także możliwość wykorzystania systemu w komunikacji mobilnej i dostęp do pomocy technicznej.

Tobias Strahl dodał: „Jednym z naszym priorytetów było zapewnienie kierowcom identycznych warunków pracy w każdym pojeździe. Sprawnie przeprowadzony montaż urządzeń dodatkowo potwierdził, że wybór Trimble na naszego dostawcę był słuszny. Firma Trimble zamontowała komputery CarCube w ciągu niecałych dwóch miesięcy”. Tobias Strahl jest pełen uznania dla wysokiej jakości usług wsparcia technicznego: „Trimble odpowiada na wszystkie nasze pytania”.

Wartość systemu firmy Trimble można docenić w codziennej pracy. W porównaniu z poprzednim systemem telematycznym znacznie mniej czasu zabierają sprawy związane z raportowaniem i zwiększyła się wydajność pracy. Pełna obsługa zlecenia wymaga od kierowców maksymalnie ośmiu kliknięć na ekranie dotykowym CarCube. Z kolei zaawansowane aplikacje zaplecza FleetWorks i FleetCockpit umożliwiły wyeliminowanie wielu źródeł błędów.

Tobias Strahl dodał: „Kierowcy otrzymują szczegółowe instrukcje dotyczące trasy i wszelkie istotne informacje w odpowiednim czasie, na przykład dane na temat ilości przewożonego ładunku lub klasy towarów niebezpiecznych i związanych z tym procedur postępowania”.

Kolejnym atutem nowego systemu firmy Trimble jest wyświetlanie dokładnego celu przejazdu z dokładnością co do jednego metra zamiast podawania tylko adresu dostawy. Tobias Strahl podkreślił: „To duża zaleta tego systemu, ponieważ w przypadku bardzo dużych kompleksów, które obsługuje nasza firma, pozwala nam to zaoszczędzić dużo czasu i tym samym pieniędzy”. Firma Lanfer Logistik liczy również na dalszy wzrost efektywności dzięki planowanemu udostępnieniu online aplikacji do skanowania dokumentów stworzonej przez Trimble. Kierowcy będą mogli wówczas korzystać z CarCube do szybkiego i łatwego przesyłania dokumentów przewozowych do działu administracyjnego firmy Lanfer Logistik. Tobias Strahl dodaje: „Dążymy do skrócenia czasu poświęcanego na przetwarzanie dokumentów”.

Firma Lanfer Logistik obiecuje swoim klientom 100% niezawodność. Tobias Strahl: „Mamy podobne oczekiwania wobec naszych dostawców i wykorzystywanych przez nas technologii. Bardzo się cieszymy, że firma Trimble okazała się dostawcą, który spełnia te oczekiwania”.

O Lanfer Logistik GmbH

Firma Lanfer Logistik GmbH z siedzibą w Meppen w okręgu Emsland w Dolnej Saksonii (Niemcy) świadczy specjalistyczne usługi transportu substancji chemicznych i artykułów spożywczych. Firma Lanfer Logistik została założona w 1922 r. i obecnie zatrudnia ponad 650 pracowników. Jej flota liczy ponad 550 nowoczesnych ciągników siodłowych i 1100 naczep, w tym cysterny wielokomorowe (do sześciu komór) oraz specjalistyczne cysterny jednokomorowe o maksymalnej ładowności 26 ton. Firma Lanfer Logistik dysponuje również rampami przeładunkowymi z urządzeniami do wypierania gazu, pojazdami z czujnikami przepełnienia zbiornika, systemami ANA (Aufmerksamkeits-Not-Aus/system zatrzymania awaryjnego), pompami hydraulicznymi, kompresorami i pojazdami wyposażonymi w filtry sterylne i silikażelowe, pojazdami z czujnikami zegarowymi, cysternami próżniowymi i pojazdami specjalistycznymi do transportu produktów w temperaturze od 150°C do 200°C.

www.lanfer-logistik.de