Direkt zum Inhalt

Trimble prezentuje najnowszą udoskonaloną wersję CarCube dla firm transportowo-logistycznych

Firma Trimble wprowadza na rynek komputer pokładowy CarCube kolejnej generacji. W swojej najnowszej odsłonie CarCube został wyposażony w szybszy procesor i płaski ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. System nie tylko oferuje przydatne w nawigacji mapy trójwymiarowe, lecz także precyzyjnie sygnalizuje kierowcom moment, w którym mogą zmienić pas ruchu w celu uzyskania optymalnej efektywności. Nową funkcją jest także możliwość korzystania z CarCube do obsługi dokumentów takich jak instrukcje lub wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. W celu skrócenia czasu montażu firma Trimble zmodyfikowała wymiary komputera pokładowego CarCube, aby pasował do formatu DIN.

Carsten Holtrup, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Trimble Transport & Logistics, powiedział: „To już szósta generacja naszego komputera pokładowego CarCube. Tym razem skoncentrowaliśmy się na zwiększeniu łatwości obsługi i bezpieczeństwie”. Najnowsza generacja oferuje udoskonalony system nawigacji, który wysyła kierowcom informacje i ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach takich jak zbyt niski prześwit pod mostem lub ostre zakręty. System nawigacji funkcjonuje także podczas przejazdu przez tunel. Urządzenie w najnowszej wersji pozwala kierowcom również na korzystanie z dokumentów takich jak instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz przewodniki dla kierowców. Umożliwia też korzystanie z plików wideo oraz w formacie Word i PDF.

Dzięki zastosowaniu nowego formatu DIN znacznie skrócono czas montażu CarCube. Carsten Holtrup powiedział: „Zamocowanie CarCube na stałe pozostanie istotnym elementem naszej oferty sprzętowej. Jednak przy opracowywaniu najnowszej wersji naszego komputera pokładowego postawiliśmy na skrócenie czasu instalacji i ułatwienie jego obsługi dzięki wprowadzeniu nowego formatu DIN”.

Tak jak w przypadku poprzednich wersji, CarCube nowej generacji również oferuje możliwość automatycznego pobierania danych z tachometru. Umożliwia eksport danych z pamięci masowej i karty kierowcy, gdy pojazd pozostaje w ruchu bez konieczności angażowania kierowcy. Dzięki temu dyspozytorzy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich istotnych danych. CarCube najnowszej generacji można w pełni zintegrować z systemami transportowo-logistycznymi, w których stosowano poprzednie wersje CarCube.